Sneg koji je prethodnih dana neprekidno padao u leskovačkim selima stvorio je nanose visine i do 7 metara. Građevinske mašine su danima na terenu i očekuje se da će u petak, 13. januara, moći da se dođe do svih sela, kažu u JP Urbanizam i izgradnja Leskovac.

Jutarnja temperatura u četvrtak bila je -20 stepeni, pa je sneg i dalje u brdsko-planiskom području visine od 2 do 7 metara.

Najteže je bilo kod sela Oruglica, gde je u utorak, 10. januara, leskovčanima u pomoć pritekla i Vatrogasno-spasilačka jedinica iz Niša.

 

Snežni nanosi kod sela Oruglica