Marina Adamović, niška humanitarka koja u Banci dobročinstva prikuplja donacije za lečenje teško obolele dece, za dva dana doživela je i da bude opljačkana, ali i da joj se vrati vera u ljude.

Marina

Foto – Sonja Urošević

“Vedro jutro, okružena bankarima Crédit Agricole Srbija koji se okupljaju ne bi li propisno ušli u nju, osećam se sigurno i opušteno. Osam i trideset, počinje im radni dan, ostajem blizu prolaznika pod video kamerama, otvaram vrata, pružam ruku da podignem hunanitarnu kutiju… a nje NEMA”, napisala je Marina 13. jula.

Ipak, već sutradan u 7 sati dočekalo je iznenađenje.

Pismo.

Foto – Marina Adamović

Poštovana Marina,

Pročitali smo danas da Vam je neko ukrao oko 10.000 od donacije.
Moj muž i ja smo odlučili da nadoknadimo tu štetu, jer ne želimo da bez tog novca
ostanu oni kojima je to najviše potrebno.
Lično Vam se divimo na neustrašivoj volji i
humanom radu.
Želimo Vam svaki uspeh u daljem radu!

Uz ovo pismo ostavljeno je i 10.000 dinara.

“Da plačem? Da se radujem? Da zahvalim ljudima kojih još uvek na ovom crnom svetu ima? Ne znam… Samo izgovaram u sebi “i Vama najsrdačniji pozdrav, dušo od čoveka, čovekoljupče! Upamtiću ovaj dan za sva vremena… Eto, drage Nišlije, meni nepoznata ženska osoba, Aleksandra, odlučila je sa suprugom nadoknaditi štetu – ne žele da bolesna deca ostanu bez otetog novca – 10.000 dinara. Hej! PRIMER NAJDUBLJE OSEĆAJNOSTI”, objavila je Marina.